Zdecydowany ruch rządu ws. ‘Otwartego Dialogu’! To już koniec szkodliwej fundacji?!

6

Już od lipca trwa gorący spór wokół fundacji „Otwarty Dialog”. Głównym założeniem tej organizacji pozarządowej miała być pomoc w organizacji Kijowskiego Majdanu, lecz niestety prawda okazała się zupełnie inna.

Organizatorzy często przekonywali, że pomoc ma się opierać jedynie na dostarczaniu niezbędnych artykułów spożywczych, koców, ubrań etc. Jednak fakty były zupełnie inne. Fundacja Otwarty Dialog zaopatrywała Ukraińców także w broń, kamizelki kuloodporne i inne elementy ekwipunku wojskowego.

Z tego też powodu wielu polityków oraz sponsorów odwróciło się od fundacji Bartosza Kramka i Ludmiły Kozlovskiej.

Kolejne kontrowersje dotyczyły niedawnego komunikatu wydanego przez prezesa fundacji, który w związku z demonstracjami w Warszawie w lipcu bieżącego roku, wezwał Polaków do obywatelskiego nieposłuszeństwa względem rządu. Kramek podał również propozycje, jak to powinno zostać przeprowadzone.

Takie działania nie mogły się obejść bez reakcji rządu Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Dominik Tarczyński złożył zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Bartosza Kramka i fundacji Otwarty Dialog.

Poseł PiS zwrócił uwagę na możliwość popełnienia kilku przestępstw, a są nimi: zmiany przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, nawoływania do stosowania przemocy i zmuszania organów konstytucyjnych do zaniechania swoich działań.

Polityk wnosi także o zabezpieczenie dowodów w sprawie w postaci zapisów danych informatycznych oraz sprzętu komputerowego, które umożliwiają ustalenie skąd dokładnie strony oraz profile fundacji są rzeczywiście prowadzone.

Poseł PiS całą sprawę dokładnie opisał w wywiadzie przeprowadzonym na antenie Radia Maryja.

Discussion6 komentarzy

 1. Ciekawe jak długo będzie prowadzone śledztwo, czy profilaktycznie zostanie zakietowana ta wywrotowa komórka anty Polska i ten zasraniec z rtą ruską mędą

 2. Sprawdzić wszystkie fundacje które ,,kupowały” lampki i skąd czerpały środki finansowe – a na koniec do sądu i likwidacja prawna ,,agentury”. Czym szybciej tym lepiej.

 3. Andrzej Witowski

  Tyle że tytuł notatki nie ma potwierdzenia w jej treści. Donosi ona jedynie, że poseł PiS złożył zawiadomienie (do kogo – do prokuratury?) o możliwości popełnienia przestępstwa. Czy to ma być tą zdecydowaną reakcją rządu zapowiadającą koniec fundacji?

  Jest to przykład nagminnie obserwowanego przerostu formy nad treścią.

  Można się tu zapytać czy wniosek posła o zabezpieczeniem dowodów, wraz z podaniem tego do publicznej wiadomości w wywiadzie dla Radia Maryja, nie stanowi zachęty dla fundacji do szybkiej wymiany dysków w komputerach?

  Inna rzecz, że rząd już dawno powinien się tym zdecydowaniem zająć. A może się od dawna zajmuje?

 4. Bogusław Maśliński

  Do cholery z III RP a morze to Meksyk w środkowej europie, narkotyki, mafia zbrojeniowa.
  Handel ludźmi, nad Wisłą handlują dziećmi. Hura entuzjasta wolna polska cofnęła się o parę wieków.

 5. Pingback: Otwarty dialog nadal nie rozliczony… | BezPrzesady.com

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ