Kuriozum! Masz nowy dowód osobisty? Zapłacisz mandat i to nie mały!

7
Masz nowy dowód? Możesz mieć nie lada problemy. Dla kilku osób skończyło się to tragicznie. Kuriozalna wręcz sytuacja, która pokazuje, że polskie władze lokalne nie idą z duchem czasu…

Sprawę opisał portal supernowosci24.pl

Za nowy dowód osobisty można dostać mandat. Za co? To bardzo proste! Nie masz w dowodzie adresu zameldowania, a to już problem.To kuriozum usiłuje teraz wyjaśnić zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

“W czwartek (23 lutego br.) o godz. 8 rano pani Bożena z Rzeszowa jechała autobusem linii „27” nie spodziewając się, że zaraz doświadczy na własnej skórze skutków przepisowego absurdu. O godz. 8.01 do pojazdu wsiedli kontrolerzy.

Kobieta jest osobą bezrobotną i posiada zaświadczenie z Urzędu Pracy w Rzeszowie, że jest uprawniona do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Przedstawiła to zaświadczenie kontrolerowi. Kiedy ten poprosił o dowód osobisty, zaczęły się problemy.” – czytamy na supernowosci24.pl

– Dokumentem tożsamości, który został okazany, był nowy dowód osobisty, w którym to nie ma informacji odnośnie do aktualnego zameldowania. Kontrolerzy poprosili o zaświadczenie z Urzędu Miasta potwierdzające meldunek w Rzeszowie, ponieważ jak powiedzieli, taki jest regulamin MPK Rzeszów, iż do korzystania z darmowych przejazdów uprawnieni są tylko mieszkańcy Rzeszowa.

Oczywiście mama takiego zaświadczenia nie miała, więc otrzymała mandat – mówi dla SN24 nam Łukasz, syn pani Bożeny.

Absurd goni absurd

Kobieta otrzymała mandat w wysokości … CZYTAJ WIĘCEJ >>

supernowosci24.pl

fotografia: Pikio.pl

loading...

Discussion7 komentarzy

  1. Ustawa o dowodach osobistych wyjaśnia wszystko…tylko nalezy tłumokom dać do czytania! Wystarczy gdyby Pani napisała oświadczenie gdzie mieszka! Kanary przygłupy!

  2. Hola hola, wypisał jej mandat i po weryfikacji w biurze windykacji sprawdzą że taka osoba ma przejazd za darmo to automatycznie mandat jest anulowany. Dobrze zrobił, sam jestem kanarem i nie uwierzycie jak ludzie kombinują aby zaoszczędzić 2 zł. Tylko u mnie działa współżycie w społeczeństwie i wystarczy czasem logika i zdrowy rozsądek a czasem oświadczenie podróżnego co do adresu. Problem polega na tym że części kanarom płaci się od wypisanego wezwania a nie od tego co się należało lub wpłaconego. Inni zaś mają problem bo biura windykacyjne nie chcą brać mandatów tych w których nie widnieje adres zamieszkania. Po za tym on ma swoją pracę i musi wykonać zadanie bo ten co ma uprawnienia do jazdy darmowej czy zniżkowej automatycznie po sprawdzeniu tego faktu mandat jest anulowany i teraz wyobraźcie sobie jadą dwie osoby jedna dostała wczoraj mandat i widzi że kanar drugiemu odpuszcza ( bo bierze na logikę i słowo fakt że jest tak jak jest w podanym artykule ) to ten wczorajszy ukarany robi skargę że kanar wziął w łapę i odpuszcza danemu podróżnemu.

    • Też uważam że kanary to nie ludzie. Bierą sano za wypisanie kwitka a potem ludzie się muszą bujać po sądach i udowadniać że mieszkają w tym mieście.
      Trzeba nie mieć wstydu żeby podjąć taką pracę.

  3. Od kiedy kanary wypisuja mandaty? To jest “opłata specjalna” a nie mandat. Mandatu mozna nie przyjąć jeśli nie zgadzamy się z wypisujacym. Wtedy sprawa trafia do sądu. Tylko, że kanary nie wypisuja mandatów i nie ma mozliwości nie przyjęcia ich.
    A swoja droga to ten kanar za taki numer kiedyś może zdrowo oberwać.

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ