ZBEZCZEŚCIŁY Wawel! Kontrowersyjna akacja feministek! [FOTO+18]

37

Szokująca akcja na wawelu! “Pokaz c*pkę.”  Pomysłowe absolwentki i pracownice ASP wpadły na niecodzienny pomysł. Postanowiły ożywić, starożytny rytuał Ana-suromai. Rytuał ten polegał na nagłym odsłanianiu genitaliów przez kobiety.

Pisali o nim m.in. Herodot i Diodor Sycylijski. Praktyka ta miała służyć błogosławieniu świata i udzielaniu mu swojej seksualnej mocy, ostatnia wzmianka o tego typu wydarzeniu pochodzi z 1958 roku. Wówczas 7 tys. kameruńskich kobiet obnażyło się przed parlamentem. Kobiety z ASP swoją akcja chciały przypomnieć o rytuale i „przywrócić zapomniane znaczenie kobiet”.

– Operacja Ana-suromai ma przypomnieć o dawnej, odmiennej perspektywie. Ma przywołać utracone znaczenie kobiet i kobiecości. Ma przywrócić wartość mocy wynikającej z umiejętności wydawania na świat nowego życia.

Ma podkreślić znaczenie kobiet, zaznaczyć istnienie innej perspektywy – perspektywy widzianej z pozycji kobiety – mówiła na łamach shapemeup.pl – Anna Kuśpiel, absolwentka ASP w Krakowie. Po pojawieniu się zdjęć w sieci, aż zawrzało. Część internautów popiera akcję, a inni znowu nie mogą zrozumieć, jak można czymś takim chwalić się w internecie.

Discussion37 komentarzy

 1. szkoda kobiet które walczą o “równo urapnieniee” czując potrzebę ukazania czegoś :))tak ma wyglądać przyszłość, normalność ? Ja dziękuję 🙂

   • @Irek, Ty nie bardzo masz co. Sądząc po tym co napisałeś, możesz pokazać jedynie jak prymitywny jesteś bo normalny człowiek kobiecie, która obnaża się publicznie zwyczajnie współczuje upadku, Ty najwyraźniej nie jesteś zdolny do jakichkolwiek uczuć wyższych.

 2. głośno krzyczą i mówią o równo uprawnieniu a tak naprawdę nie wiedza co to znaczy kiedyś w Polsce kobietę traktowana jak księżniczkę nie miała pracować, facet utrzymywał dom i dbał o rodzinę potem czasy się zmieniły trochę kobiety poszły do pracy ale mniej zarabiały dlaczego a no dlatego bo dostawały takie stanowiska bądź prace które nie były dla nich ciężkie potem zaczęły bardziej skakać i krzyczeć i maja te same pensie te same stanowiska maja wszystko to samo tylko czemu proszą nas jak są ciężkie rzeczy o pomoc 2 sprawa to to ze nie otwierają żadnych punktów, ośrodków dla samotnych matek dla osób bitych przez mężów i nie pomagają dzieciom nie maja żadnych fundacji i innych potrafią tylko stać i pierdolić o bezsensie swojego życia PS “mowa jest tu o feministkach nie o Kobietach 😉 “

 3. No – w końcu pokazały sie od prawdziwej i praktycznej strony… dziewczyny, kochanki, matki, żony… sperm garage i nic więcej.

 4. Moj lekarz nie doznaje szoku , gdy siedzę okrakiem tuż przed jego twarzą. 😉 Ciało to ciało… Skoro owe panie poczuły potrzebę udowodnienia, że kobietami faktycznie są , to mam nadzieje , że poczuły się lepiej.
  Prowokacja w kiepskim wydaniu.

 5. Przecież to nie Wawel tylko kopiec Kościuszki. A może paniom też zachciało się jakiś kopiec postawić w lesie i o to cała afera?

 6. jak dlamnie to skandal i one zato powinni siedziec w wiezieniu za ostrzonym rygorze bo to jest hanba dla zwiedzajacyh to miasto

 7. Chore psychicznie, zamknąć w psychiatryku i nie wypuszczać na świat. Jestem kobietą i niczego nie muszę udowadniać.

 8. Ale jesteście dziwni. Według mnie, fajnie zakręcone babki. Odważne i się niczego nie wstydzą. Ja tam to popieram, tak samo jak Szkoci w kiltach pokazują pośladki to ja się ciesze jak je widzę. to jest zdrowe myślenie.

 9. Te baby sa walniete,niespełna rozumu.Wielbia imigrantow a jak ktora zostanie zgwałcona to jeszcze dziekuje ze ja zaszczycił tym POsunieciem 🙂

 10. mieszkaliśmy kiedyś z jedną taką z ASP na studiach.. Ruchała się 5 razy w tygodniu z innym i co tydzień to samo. Artystki nie zrozumiesz…..To samo te pod kopcem w mózgu gówno

 11. Ach rozumiem – to są czarownice i należałoby je na stosie spalić – tęsknota za średniowieczem i Święta Inkwizycją .

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ