UWAGA! Pod żadnym pozorem tego nie jedz! Zatruta partia produktów trafiła do polskich sklepów!

4
Do polskich sklepów trafiły ciastka skażone rakotwórczym, toksycznym składnikiem. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega i radzi, aby w przypadku posiadania tego produktu – natychmiast go zniszczyć.

Sprawa jest o tyle poważna, że słodycze są przeznaczone dla małych dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Chodzi o “Belkorn Biskids 6+”, które są produkowane na terenie Belgii.

Badanie z pozoru “zdrowych” smakołyków dla dzieci wykazały obecność wysokiego poziomu akrylamidu, który przyczynia się w dużym stopniu do powstawania nowotworów np. przewodu pokarmowego.

To nie koniec. Trucizna jest jednocześnie neurotoksyną uszkadzającą układ nerwowy.

O groźnych skutkach jedzenia tych ciastek doniósł sam producent, Corthouts NV. Niestety, cała partia “Belkorn” Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugar, 150 g” oznaczona jako 171401 (data minimalnej trwałości 03/04/2018) trafiła już do sprzedaży. – podaje portal o2.pl

Główny Inspektorat Sanitarny, oraz podobne mu instytucje w innych krajach do których dostały się zatrute ciastka bije na alarm. Radzi zwrócić toksyczny produkt do sklepu, bądź po prostu go zniszczyć. Trwa właśnie akcja wycofywania niebezpiecznej dla życia i zdrowia partii ciastek ze wszystkich sklepów.

To nie pierwszy raz gdy ten sam producent wypuszcza skażony neurotoksyną produkt dla maluchów. W przeszłości, w roku 2008 wykryto dokładnie w tych samych ciastkach akrylamid.

Zastanawia jedynie, dlaczego wtedy nie zrezygnowano ze sprowadzania tego zabójczego produktu do Polski?

Discussion4 komentarze

  1. Co to za szajs wyssany z palca, byle oglądalnosc byla ..ja bym kary pieniezne kazal placic takim dupkom jak wy za takie tresci i klamstwa
    4

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ