SZOK! Początki wielkiej epidemii w Polsce! Lekarze wskazują powód jej nagłego wystąpienia!

16

Lekarze oraz sanepid biją na alarm! Choroba rozprzestrzeniania się w bardzo szybkim tempie. Najbardziej może szokować fakt, iż dotyczy ona dzieci, które nie zostały wcześniej na nią zaszczepione.

Mowa tu o wirusie odry. Jak do tej pory w Poznaniu odnotowano już 18 przypadków zachorowań na tą chorobę. Głównym powodem całej sytuacji w opinii lekarzy jest brak przeprowadzenia obowiązkowych szczepień na dzieciach, które dotknął ten poważny wirus.

Odra to jedna z najbardziej zaraźliwych chorób wirusowych wywoływaną przez paramyxowirusy. Wysoce zaraźliwy wirus odry rozprzestrzenia się podczas kaszlu lub kichania przez bliski lub bezpośredni kontakt z wydzielinami z nosa i gardła osoby zakażonej. – czytamy na portalu poznan.naszemiasto.pl

Za sprawą obowiązkowych szczepień chorobę udało się wyeliminować praktycznie do zera. Niestety,  w ostatnim czasie mamy do czynienia z pewnego rodzajem bunten rodziców, którzy nie chcą szczepić swoich pociech. Poznański sanepid właśnie poinformował, że w okresie od 18 września do 6 października zarejestrowano aż 18 przypadków zachorowań lub podejrzeń tej choroby – trzy z nich już zostały potwierdzone laboratoryjnie.

Zachorowania dotyczą w szczególności osób społeczności romskiej przebywającej na terenie miasta Poznania. Na podstawie uzyskanych informacji w trakcie prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego większość osób nie została w przeszłości zaszczepiona przeciw odrze – informuje Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

źródło: poznan.naszemiasto.pl

loading...

Discussion16 komentarzy

 1. A ja jestem ciekawa czy redakcja w związku z alarmem o epidemii , powtórzyła swoje już pewnie nie aktualne szczepienia, zgodnie z kalendarzem szczepień dla dorosłych ogłaszanych co roku przez GIS ?

 2. Kolejny portal, siedzący głęboko w kieszeni korpo. Wszystkie te epidemie, to wymysł chorego umysłu albo cynicznych, wyrachowanych skurwieli, którzy żerują na naszym zdrowiu.

 3. No ,no. 18 osób. Mamy epidemię… nie ma co. Jak dobrze ,że nie zgodziłem się na szczepienie mojego dziecka. Dziś ma 10lat i jest bardzo zdrową i inteligentną osobą. Nie choruje. Różni się znacznie poziomem postrzegania i rozumowania świata od swoich rówieśników. Zaszczepionych.

 4. Nasza siostra zachorowała na odrę a my nie ( ja i moja druga siostra) mieszkałyśmy w małym mieszkaniu i oczywiście codziennie miałyśmy ze sobą kontakt. DLACZEGO ? Niech mi to wyjaśni mądry minister .

 5. Ale pieprzenie….18 zachorowań w Poznaniu…no straszna rzecz….Szkoda, że nie podajecie pełnych informacji tylko takie,które będą sprzyjały przmysłowi farmaceutycznemu? Dziwić się, że w osadzie Romskiej (bo taka jest prawda) wystąpiła Odra, gdzie ludzie nie mieli dostępu do wody pitnej ani do podstawowych środków czystości o higienie już nie wspominając…Tak, że pisanie takich artykułów niestety świadczy o nieudolności osób pracujących w redakcji. Bardzo mi was żal.

 6. Jesli ktoś wierzy w brednie typu: ” przez nieszczepionych zarazaja sie szczepienia” to musi byc prawdziwym kretynem, ktory nie zapoznal sie z mechanizmem dzialania szczepionki. A epidemie mialam niedawno w placowce oswiatowej- 21 dzieci po szczepianiach chorowalo na krztusiec.

 7. Magiczne rytuały nie działają i osoby które przyjęły sakrament szczepienia trzęsą portkami?
  „Widoczny paradoks jest taki, że w miarę jak poziom wyszczepienia na odrę wśród populacji staje się coraz wyższy, odra staje się chorobą szczepionych.” – Failure to reach the goal of measles elimination. Apparent paradox of measles infections in immunized persons.

  „Wyszczepialność wśród chorych wynosiła co najmniej 84,5%. Zasięg szczepień dla całej populacji wynosił 99,0%. „Niekompletny” zasięg szczepień nie wyjaśnia przyczyn wybuchu epidemii Odry w Quebec City” – Major measles epidemic in the region of Quebec despite a 99% vaccine coverage

  „Jednym z najbardziej niepokojących odkryć w medycynie klinicznej było stwierdzenie, że dzieci z wrodzoną agammaglobulinemia, których organizm nie mógł produkować żadnych przeciwciał i miał tylko nieznaczne ślady immunoglobuliny w obiegu, przechodziły odrę w normalny sposób, wykazywały taka samą sekwencję objawów, a następnie zyskiwały odporność.” – Measles as an Index of Immunological Function, The Lancet, September 14, 1968, p. 611.

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ