Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda kina

3

Każda śmierć to tragedia i rozpacz. Niestety, w ostatnim czasie coraz częściej dochodzą do nas informację na temat śmierci znanych i zasłużonych osób dla naszego kraju. Tak jest i teraz.

Nie żyje Lech Ordon, polski aktor urodzony w 1928 roku w Poznaniu. Założona postać dla polskiej kinematografii. Wystąpili w ponad 150 produkcjach filmowych i telewizyjnych. Zmarł w wieku 88 lat.

Lech Ordon ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w 1948 roku. Swoją  aktywność zawodową rozpoczął jednak wcześniej, bo już w roku 1946. Swoje życie związał z Warszawą. Od 1949 roku występował na deskach takich teatrów jak Narodowy, Współczesny czy Ateneum.

Artysta znany był między innymi z ról w takich filmach jak „Nie lubię poniedziałku”, „Żonie dla Australijczyka” oraz „Chłopach”. W latach 2011-2012 wystąpił w epizodycznych rolach w filmie „Listy do M.” oraz w miniserialu „Piąty stadion”.

Zabrakło mu zaledwie miesiąca, aby skończyć 89 lat.

loading...

Discussion3 komentarze

  1. Analfabeci czy ignoranci, redaktorstwo które ani logicznego, ani poprawnego zdania nie potrafi napisać. Przeczytaj no autor co za głupoty popisałeś o panu Lechu Ordonie.

  2. Kto wam pisze teksty? Co to za portal? “Redaktor”jest dowodem jak bardzo potrzebna jest reforma szkolnictwa. Jakiś czas temu w tv profesor źalił się, że na studia trafiają pół analfabeci. “Redaktor”jest tego przykładem.

Napisz komentarz

UDOSTĘPNIEŃ